Terapia Metodą Cyriax

Termin "Medycyna Ortopedyczna" pochodzi od Dr J. Cyriax'a. To on poświęcił całe swoje życie tworząc metodę diagnostyczną, którą przez swoją prostotę możemy uznać za genialną. Przez zaproponowany w metodzie wywiad i badanie funkcjonalne uzyskujemy kompletną informacje na temat badanego pacjenta. Symptomy i objawy są interpretowane i skatalogowane w formie "wzorców klinicznych". "Wzorzec kliniczny" jest szczególnym zachowaniem się zaburzeń lub grup zaburzeń. Dla wszystkich obrazów klinicznych metoda oferuje lokalne, bezpośrednie, sprawne i korzystne ekonomicznie leczenie.

Różnicowanie można przeprowadzić przez szczegółowy wywiad i badanie funkcjonalne, a dokładną lokalizacje podrażnionych struktur można poznać albo przez obecność objawów lokalizujących albo przez palpację. W tak łatwy sposób można przejść do diagnozy takiej jak zapalenie ścięgna m. supraspinatus leżące na przyczepie i dokładniej na włóknach powierzchownych. Wówczas możemy mówić o szczegółowej diagnozie. Tylko wtedy możliwe jest precyzyjne leczenie, które daje maksimum skuteczności przy minimum terapii.

W terapii wykorzystywane są poniżej przedstawione środki terapeutyczne:

1Głęboki masaż poprzeczny

2Manipulacja

3Trakcja

4Infiltracja (wstrzyknięcia odstawowe wykonywane tylko przez lekarzy)

 

Metoda Cyriax

 

Na kursach Medycyny Ortopedycznej uczymy tych wszystkich szczegółów. Nie tylko w stawach obwodowych, ale również przy podrażnieniach kręgosłupa we wszystkich zmianach i intensywności.
Tak, więc po cyklu szkoleń możemy zróżnicować i zastosować równocześnie dopasowane leczenie dla każdej patologii, m.in.:

  • Zapaleniami ścięgien, a kaletki
  • Zmianami zwyrodnieniowymi, a wolnymi ciałkami stawowymi
  • Zapaleniami stawu reumatycznymi, a mechanicznymi
  • Przepuklinami, a zmianami degeneracyjnymi w dysku
  • Niestabilnością, a stenozą lędźwiową
  • i.t.d.

O nas

Rehabilitacja Legionowo

Gabinet Ortopedycznej Terapii Manualnej i Rehabilitacji to najwyższa jakość świadczonych usług z zakresu Terapii Manualnej i Fizjoterapii.

WIĘCEJ

Galeria